Звіт голови про роботу Краматорської районної державної адміністрації, районної військової адміністрації за 2022 рік
В 2022 році робота Краматорської районної державної адміністрації була спрямована на виконання положень Конституції України та Законів України, забезпечення реалізації заходів, визначених актами Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, обласної державної адміністрації, власних розпорядчих документів та виконання повноважень, делегованих Краматорською районною радою.
У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні, Краматорська районна державна адміністрація набула статусу районної військової адміністрації. З вказаного часу структурні підрозділи райдержадміністрації забезпечують виконання повноважень в режимі воєнного стану. Також, відповідно до змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період воєнного стану Краматорська районна рада припинила виконувати свої повноваження. Ці повноваження виконує Краматорська районна державна адміністрація, районна військова адміністрація.
З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району пріоритетними напрямками у роботі адміністрації є - забезпечення виконання законодавчої бази, координація діяльності військових адміністрацій населених пунктів Краматорського району, зміцнення обороноздатності району, створення необхідних умов для підтримки всіх типів зв’язку з усіма населеними пунктами району та контроль за своєчасним інформуванням населення щодо поточної ситуації та виникнення надзвичайних ситуацій чи інших загроз, забезпечення виконання мобілізаційних заходів, контроль за дотриманням і виконанням заходів правового режиму воєнного стану, гуманітарна підтримка жителів району та внутрішньо переміщених осіб, вжиття необхідних заходів з ліквідації наслідків збройної агресії на території району а також організація виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного розвитку Краматорського району.
Стан виконання районного бюджету
Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України районний бюджет Краматорського району Донецької області на 2022 рік був затверджений рішенням Краматорської районної ради, від 21 грудня 2021 року № 8/7-148 «Про районний бюджет на 2022 рік».
Краматорською районною радою здійснювалися бюджетні повноваження до моменту утворення, у відповідності до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та Указу Президента №68/2022 від 24.02.2022 року «Про утворення військових адміністрацій» Краматорської районної військової адміністрації, яка виконує повноваження у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».
Протягом дії правового режиму воєнного стану видатки районного бюджету Краматорського району здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». За 2022 рік до загального фонду районного бюджету Краматорського району надійшло 150,1 тис.грн. власних та закріплених доходів, що на 340,2тис. грн. менше у порівнянні з 2021 роком.
Районний бюджет не доотримав кошти з основного джерела доходів, а саме плати за надання адміністративних послуг у зв’язку з відсутністю можливості надання даної послуги.
За 2022 рік до загального фонду районного бюджету Краматорського району надійшло міжбюджетних трансфертів у сумі 6922,2 тис.грн. в тому числі: субвенції з державного бюджету на забезпечення окремих видатків районної ради, спрямованих на виконання її повноважень у сумі 1168,1 тис.грн. та субвенції з бюджетів територіальних громад у сумі
5754,1 тис.грн.
Видаткова частина загального фонду районного бюджету Краматорського району з урахуванням видатків, що здійснюються за рахунок міжбюджетних трансфертів та вільного залишку коштів районного бюджету станом на 01.01.2022 року виконана в сумі 10184,0 тис. грн., або 49,0 % до затвердженого плану в тому числі: на утримання апарату Краматорської районної ради - виконано на 53,8% до планових призначень, видатки на здійснення заходів по «Програмі фінансової підтримки комунального підприємства Краматорської районної ради «Трудовий архів» на 2022 рік» - виконано на 100% до планових призначень, а також видатки на виконання заходів «Програми забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Краматорського району на 2022-2024» роки» - виконано на 2,5% до планових призначень, виконання заходів «Районної програми «Виконання судових рішень та виконавчих документів на 2022 рік» - становить 34,0% до планових призначень, субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання заходів в рамках «Програми економічного і соціального розвитку Краматорського району на 2022 рік» - становить 100,0% до планових призначень, виконання заходів «Районної програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб Краматорського району, які тимчасово компактно проживають у більш безпечних регіонах України на 2022 рік» - становить 39,5% до планових призначень.
Кредиторська та дебіторська заборгованість по районному бюджету відсутні.
Фінансування видатків районного бюджету проводилося у межах затвердженого помісячного розпису асигнувань районного бюджету, забезпечена своєчасна та у повному обсязі виплата заробітної плати.
Виконання Програми економічного та соціального розвитку
Програма економічного і соціального розвитку Краматорського району на 2022 рік була затверджена рішенням Краматорської районної ради від 24.02.2022 № 8/8-177. Протягом 2022 року до Програми вносились зміни, затверджені розпорядженнями голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації з метою забезпечення виконання заходів правового режиму воєнного стану, уточнення обсягів фінансування по окремих заходах та проєктах.
Одним з найважливіших - було виконання завдань у напрямку агропромислового розвитку, підготовка території району до оборони та збереженню результатів в усіх галузях економіки, вирішення актуальних питань життєдіяльності району.
Основу агропромислового комплексу району складає сільське господарство, яке характеризується розвинутим виробництвом зерна та технічних культур.
Аграрний сектор агропромислового комплексу району у 2022 році складав 279 сільськогосподарських підприємств з різними формами власності та підпорядкування, які здійснювали виробничу діяльність на відповідних територіях громад району.
Одним із пріоритетних питань було проведення посівної кампанії та збору зернових культур в умовах воєнного стану. В цьому напрямку налагоджено взаємодію із сільськогосподарськими підприємствами району, своєчасно вирішені питання проведення робіт під час комендантської години та забезпечення пальним.
Проводився систематичний моніторинг забезпеченості агровиробників району мінеральними добривами, паливно - мастильними матеріалами, насінням зернових культур.
Незважаючи на складні умови, обстріли та пожежі, які виникли в їх наслідок, урожай був вирощений та зібраний. Аграріями Краматорського району на площі 60 064,4 га скошено та намолочено 168 146,4 тон зерна різних категорій; на площі 822,0 га скошено та намолочено 4 255 тон кукурудзи з середньою урожайністю 48,2 ц/га; на площі 21 707,9 га скошено та намолочено 43 218,5 тон соняшника з середньою урожайністю 19,9 ц/га.
Здійснено заходи з інформування громад щодо проведення конкурсів на отримання грантів для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції. В Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану району, проведено державну реєстрацію договорів оренди землі, укладених територіальними громадами на території району.
З метою надання достовірних даних Міністерству економіки України, для виконання плану оборони України в частині забезпечення економічної безпеки, протидії економічному тиску та підтримання санкційного режиму під час оборони держави, регулярно надавалась інформація щодо завданих збитків державним, комунальним та приватним суб’єктам господарювання району внаслідок російської агресії.
З метою запобігання порушення на території Донецької області заборони продажу алкогольних напоїв під час воєнного стану, проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з представниками територіальних громад щодо недопущення продажу алкогольних напоїв на території Донецької області суб’єктами господарювання під час воєнного стану.
Для забезпечення дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін в територіальних громадах району проводився постійний моніторинг цін на товари першої необхідності та деяких інших товарів під час дії правового режиму воєнного стану.
З метою своєчасного виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень з питань погашення підприємствами, установами і організаціями району заборгованості із заробітної плати проводився моніторинг роботи в територіальних громадах району тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та приймаються заходи з погашення наявної заборгованості.
Робота в напрямку охорони здоров’я
У Краматорському районі функціонує мережа лікувально – профілактичних закладів, яку складали 37 комунальних підприємств, в тому числі: 8 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, 25 медичних закладів з надання амбулаторної та стаціонарної вторинної медичної допомоги, 4 стоматологічні поліклініки. Також у складі комунальних підприємств на території району функціонували 65 лікарських амбулаторій та амбулаторій загальної практики сімейної медицини.
У зв’язку з оголошенням обов’язкової евакуації населення в Донецькій області кількість медичних працівників значно зменшилась, але установи продовжували працювати, надаючи послуги місцевому населенню та внутрішньо - переміщеним особам. З деяких закладів було евакуйоване цінне обладнання та передане на зберігання у більш безпечні лікувально – профілактичних регіони.
Комунальні некомерційні підприємства та лікарні територіальних громад активно співпрацюють з гуманітарними організаціями («Лікарі без кордонів», «Лікарі Світу», Міжнародний Комітет Червоного Хреста, і інші).
Проведений моніторинг забезпеченості закладів охорони здоров’я медичними препаратами, наявності захисних споруд цивільного захисту у медичних закладах, обладнання їх ліжками, місцями для сидіння, створенні запасу води, продуктів харчування та медикаментів.
Робота з питань соціального захисту населення
Протягом 2022 року щомісячно, у повному обсязі забезпечено нарахування та виплату всіх видів соціальних допомог, пільг та субсидій.
Управління соціального захисту населення Краматорської райдержадміністрації обслуговує мешканців семи громад Краматорського району: Миколаївської, Святогірської, Андріївської, Черкаської, Олександрівської, Новодонецької, Іллінівської.
За рік забезпечено виконання функцій обліку осіб, які були змушені покинути своє місце проживання та перемістилися з тимчасово окупованої території російською федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та надання їм щомісячної адресної допомоги на проживання. На обліку знаходиться 27193 внутрішньо переміщених осіб.
Нараховано та виплачено соціальну допомогу різних видів та компенсації на загальну суму 149195,6 тис. грн., зокрема:
- допомога сім’ям з дітьми - 1701 особі на суму 27377,7 тис. грн.;
- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям - 645 родинам на суму 35851,98 тис. грн.;
- державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю - 1028 особам на суму 34648,8 тис. грн.;
- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме - 8 особам на суму 133,39 тис. грн.;
- державна соціальна допомога на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошове забезпечення прийомних батьків за надання соціальних послуг цим дітям в прийомних сім’ях - 20 родинам на суму 7312,80 тис. грн.;
- допомога при усиновленні - 4 сім’ям на суму 33,56 тис. грн.;
- щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи ІI групи внаслідок психічного розладу - 94 особам на суму 2353,76 тис. грн.;
- допомога особам, які здійснюють догляд за особам з інвалідністю І групи та пристарілими за 80 років - 23 особам на суму 11,36 тис. грн.;
- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію - 439 особам на суму 8731,33 тис. грн.;
- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку - 338 особам на суму 550,73 тис. грн.;
- допомога на дітей , які виховуються у багатодітних сім’ях - 430 родинам на суму 9153,50 тис. грн.;
- надання послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» - 1 особі на суму 42,85 тис. грн;
Зареєстровано 65 заяв на отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Нараховано компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги та проведено нарахування компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі 30 особам на суму 658,40 тис. грн.
За 2022 рік через програмний комплекс «Соціальна громада» надійшло та було опрацьовано 3071 заяв щодо призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу. Загальна кількість отримувачів житлової субсидії, у грошовій готівковій формі протягом звітного періоду становила 4506 домогосподарств, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 4096 та придбання твердого палива і скрапленого газу 410.
Здійснено перерахунок 4506 справ в зв’язку із щомісячною зміною тарифних планів організацій – надавачів послуг.
Відповідно до постанови КМУ від 7 травня 2022 року № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» було здійснено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 48 особам на загальну суму 68,760 тис. грн.
Забезпечено санаторно-курортним лікуванням 8 осіб з інвалідністю внаслідок війни та загального захворювання за рахунок путівок Мінсоцполітики.
Проведено реабілітацію 5 дітям з інвалідністю. Витрати коштів з державного бюджету склали 105,366 тис. гривень.
Забезпечено підтримання в актуальному стані бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною та професійною ознаками – ЄДАРП, в якому зібрано та систематизовано інформацію на паперових та електронних носіях
на 18366 осіб – користувачів пільгами, встановленими законами України.
Виконана робота щодо ведення обліку осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; нарахування та виплати компенсації на харчування та оздоровлення учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Контингент отримувачів компенсації на харчування становить 308 осіб, виплата за звітний період складає 1523,496 тис. грн. Щорічну компенсацію на оздоровлення виплачено на суму 30,430 тис. грн. (320 отримувачів).
Робота з питань захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання
Для організації результативної роботи з профілактики соціального сирітства, розвитку сімейних форм виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування функціонує комісія з питань захисту прав дитини Краматорської райдержадміністрації, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.
Служба у справах дітей Краматорської райдержадміністрації має повноваження щодо влаштування дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. До території обслуговування Краматорського району входить 12 громад, на території яких функціонують 5 - дитячих будинків сімейного типу (57 дітей) та 11 прийомних сімей (20 дітей).
В умовах воєнного стану з територій сільських та селищних громад Краматорського району евакуйовано 4 - дитячих будинки сімейного типу та
7 прийомних сімей. Прийомні батьки, піклувальники постійно отримували інформацію щодо організації виїзду в інші райони України, а також про волонтерські та благодійні організації, до яких можна звернутися у разі необхідності.
Поставлено на місцевий облік з усиновлення 9 дітей, які залишились без батьківського піклування, всі влаштовані під опіку. На обліку перебуває 41 дитина-сирота, які підлягають усиновленню.
Велась постійна робота в напрямку розвитку сімейних форм виховання, моніторинг та контроль щодо здійснення евакуації сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, сімей до яких діти влаштовані тимчасово. Проводився моніторинг даних відносно дітей, які внаслідок військової агресії російської федерації загинули або отримали поранення, травми та інші негативні наслідки для здоров’я.
Спільно з КЗ «Центр надання соціальних послуг» Іллінівської сільської ради вирішене питання стосовно багатодітної родині, де мати ухилялась від своїх батьківських обов’язків (4 дитини). Родина була взята під соціальний супровід, як сім’я, що опинилась в складних життєвих обставинах. Зазначена сім'я евакуйована.
Відпрацьована система взаємного інформування з сектором ювенальної превенції відділу превенції Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, з метою узагальнення інформації про дітей Донецької області, які залишились на території Краматорського району.
Стан мобілізаційної, оборонної роботи та цивільного захисту
Мобілізаційна та оборонна робота
На території Краматорського району була спланована та проводилась робота щодо розміщення мобілізаційних завдань за напрямками господарської діяльності. Своєчасно проводилась робота щодо розробки першого та другого розділу мобілізаційного плану, але з початком військової агресії російської федерації, ця робота була тимчасово призупинена.
На виконання рішення Офісу Президента України на території Краматорського району проведена робота щодо координації розгортання 100 пунктів незламності у населених пунктах. Всі пункти забезпечені необхідним майном та приладдям для нормального перебування громадян під час відсутності тепла, світла та газу. Також в територіальних громадах було розгорнуто дві агітаційні компанії по формуванню Стрілецького батальйону, який був успішно сформований та розпочав підготовку до несення служби.
Організована евакуація населення до безпечних районів, особлива увага при цьому приділена багатодітним родинам та сім’ям з дітьми.
Після звільнення Лиманської та Святогірської громад були проведені стабілізаційні заходи, відновлено роботу виконавчих органів влади, налагоджено роботу державних, комунальних підприємств, банківської системи.
Цивільний захист населення
Протягом року забезпечено:
- безаварійний пропуск весняного паводку;
- реалізацію запобіжних заходів на об’єктах та територіях з ризиком виникнення надзвичайних ситуацій;
- відновлення джерел зовнішнього протипожежного водопостачання;
- організацію сталої роботи об’єктів критичної інфраструктури в умовах нестабільного електрозабезпечення внаслідок ворожих обстрілів.
З метою захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру на території району розташовано 254 захисні споруди. Постійно здійснювалось обстеження захисних споруд, які готові до використання за призначенням. Особлива увага приділялась найпростішим укриттям, які розташовані в підвалах багатоповерхових будинків, інших підвальних приміщення тощо.
Сховища та найпростіші укриття забезпечені місцями для сидіння, питною водою, медикаментами тощо. Організована робота з відновлення покажчиків, ремонту освітлення, розчищення аварійних виходів.
Розроблено та затверджено номенклатуру районного матеріального резерву. Організовано роботу щодо його поступового накопичення в потрібних обсягах. З початком російського військового вторгнення на територію України з місцевих матеріальних резервів було використано (частково) бензин, матеріально-технічні засоби для оснащення захисних споруд (розкладачки, матраци, ковдри, тощо) та ліквідації наслідків ракетних обстрілів (поліетиленова плівка, листи OSB тощо).
Разом з тим, до місцевого резерву за рахунок коштів територіальних громад було закладено електрогенератори, печі-буржуйки, електроподовжувачі, намети та інше майно.
Протипожежна служба ЦЗ району функціонує на базі територіальних управлінь ГУ ДСНС у Донецькій області та має місцеві пожежні частини. В окремих територіальних громадах створені центри безпеки громадян.
Протягом року в районі проведено 3 штабних тренування. У зв’язку з введенням воєнного стану більшість заходів, що передбачали проведення теоретичних та практичних навчань (тренувань) були скасовані.
Система цивільного захисту району готова до дій в умовах надзвичайних ситуацій мирного часу та воєнного стану.
Робота за напрямками житлово - комунального господарства, інфраструктури та екології
В 2022 році відпрацьовані наступні заходи:
- проведено узагальнення інформації щодо об’єктів житлового фонду, водо- та теплопостачання, пошкоджених внаслідок влучення ракет, фіксування фактів руйнування або пошкодження об’єктів критичної та соціальної інфраструктури та їх відновлення;
- здійснено координацію роботи щодо проходження опалювального сезону 2022-2023 років а саме: вжито заходи по погашенню заборгованості за спожиту електричну енергію; вирішено питання щодо потреби територіальних громад, об’єктів житлово-комунального господарства, соціальної сфери та інфраструктури району в біопаливі з деревини та потреб в опалювальних приладах для обігріву житлових приміщень та інфраструктури;
- проведений моніторинг потреб у твердому паливі та облаштуванні місць компактного поселення внутрішньо переміщених осіб, ощадного споживання енергоносіїв установами та організаціями, вчасного розрахунку організаціями та споживачами за енергоносії, розподілу газу та водопостачання, контроль за тарифами на комунальні послуги, моніторинг та вжиття заходів з недопущення відключення від енергопостачання установ та організацій; щодо кількості абонентів комунальних послуг, які внаслідок бойових дій втратили можливість їх отримання; зібрана та узагальнена інформація щодо потреб громад у міжнародній допомозі та будівельних матеріалах, про розрахунок сил та засобів комунально-технічної спеціалізованої служби;
- здійснений моніторинг стану функціонування міського громадського транспорту у територіальних громадах та тарифів на комунальні послуги;
- проведена інвентаризація містобудівної документації та виявлення вільних ділянок, організована робота з Реєстром пошкодженого та знищеного майна (ДП ДІЯ).
Робота в напрямку інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю
В звітному періоді велась постійна робота з узагальнення інформації про суспільно-політичну ситуацію в громадах Краматорського району, щодо розподілу та отримання гуманітарної допомоги громадами Краматорського району, щодо викрадення або вбивства працівників ОМС, про надання інформації щодо колаборантів, а також про створення гуманітарних штабів, отримання/надання гуманітарної допомоги.
З метою виконання задач державної інформаційної політики та забезпечення доступу мешканців району до якісного, достовірного контенту, а також забезпечення ефективного механізму спілкування органів влади з жителями району, з метою забезпечення публічності в діяльності Краматорської райдержадміністрації, її структурних підрозділів та налагодження ефективних партнерських стосунків влади і громад здійснювалось щоденне оперативне наповнення актуальними матеріалами офіційного сайту райдержадміністрації http://kramatorska.rda.org.ua., наповнення наявних інформаційних каналів у соціальних мережах Facebook та Instagrаm, а також створено публічний канал інформування в Telegram.
На офіційному сайті райдержадміністрації та інформаційних каналах постійно розміщуються статті, фотоматеріали та інфографіка відносно проведених заходів: розробка візуального контенту для соціальних мереж – 134 зображення, фото матеріали – понад 1700 світлин, висвітлення нарад, суспільно важливих подій тощо – понад 1500 публікацій.
За звітний період охоплено 209, 8 тис. користувачів у Facebook. Разом з тим, соціальною мережею Instagrаm протягом 2022 року охоплено понад 5 тис. користувачів та 135 тис. через офіційний сайт райдержадміністрації.
Інформація про роботу з питань культури, сім’ї, молоді та спорту
Протягом року здійснювалася координація діяльності територіальних громад з питань реалізації державної політики у сфері культури, сімейної політики, молоді та спорту. Узагальнена інформація про стан виконання програми «Молодь Донеччини», «Програми з національно-патріотичного виховання», програми з розвитку фізичної культури та спорту, програм по роботі з кривдниками, програми з розвитку культури в територіальних громадах району в 2022 році. Забезпечено виконання розділів Програми економічного і соціального розвитку Краматорського району «Культура і туризм», «Підтримка сім’ї, дітей та молоді», «Фізичне виховання та спорт».
Проведені районні заходи в м. Дніпро (офлайн):
- до Дня Незалежності України (на захід були запрошені представники територіальних громад, відбулося нагородження подяками Краматорської райдержадміністрації найвпливовіших мешканців територіальних громад району);
- з нагоди Дня Захисників та захисниць України був організований захід з відвідування воїнів захисників (мешканця Краматорського району) у шпиталі м. Дніпро;
- акція «Ні референдуму»(на захід були запрошені представники територіальних громад району).
Забезпечено участь представників територіальних громад у обласній культурно-мистецькій акції до Дня Української Державності «Обличчя Держави» (5 учасників), підготовлено привітання від представників молоді Краматорського району до Дня Молоді, розміщено музичні привітання в телеграм каналі РДА для громад району, відеопривітання до Дня захисників і захисниць України.
Підготовлені і розміщені в соціальних мережах фотоколаж «Обличчя громад Краматорського району», онлайн-презентації До Дня Гідності та Свободи, До Дня пам’яті жертв голодоморів.
У обласній акції «Туристичний оверсайз» презентовано відеоролик «Вас вітає Краматорський район».
Проведена робота з особою, яка постраждала від торгівлі людьми. Зібрані, підготовлені та надані документи до Національної соціальної сервісної служби України. Отримано позитивний результат: громадянці присвоєно статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, видано посвідчення.
Робота за напрямками цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності центрів надання адміністративних послуг
В 2022 році був забезпечений постійний моніторинг стану надання адміністративних послуг та аналіз інформації щодо функціонування центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Налагоджена співпраця з Департаментами облдержадміністрації та керівниками усіх ЦНАП, продовжена практика робочих поїздок з метою ознайомлення з організацією роботи центрів, проводився моніторинг з узагальненням інформації щодо поточної діяльності/місцезнаходження керівників і співробітників ЦНАП, евакуації обладнання й оргтехніки.
Забезпечено технічні можливості дистанційної роботи працівників райдержадміністрації у м. Дніпро (12 стаціонарних робочих місць з підключенням до мережі Інтернет, система віддаленого доступу до баз даних управління соціального захисту населення та служби у справах дітей райдержадміністрації, окреме робоче місце для онлайн-заходів).
Здійснено координацію роботи щодо забезпечення громад району швидкісним та безперебійним інтернетом (термінали супутникового інтернету Starlink). Підготовлено узагальнену інформацію щодо їх потреб на території деокупованих населених пунктів та інших громад району. Надано консультації спеціалістам на місцях щодо експлуатації станцій.
Підготовлено пропозиції до проєкту Регіональної програми інформатизації Донецької області на 2023-2025 роки. Продовжено моніторингову роботу щодо впровадження сервісів е-врядування та інших цифрових інструментів. Організовано консультаційну зустріч з представниками ПФУ щодо нової Е-послуги – автоматичного призначення пенсії.
З метою набуття відповідної компетентності організовано проходження тематичних освітніх серіалів з кібернетичної безпеки на платформі Дія Цифрова освіта. З метою попередження кібератак проведена робота щодо оновлення операційної систем Windows на робочих пристроях відповідно до рекомендацій.
Проведено ситуативну ревізію інформаційного наповнення офіційних веб-сайтів громад району стосовно відкритої інформації та здійснення заходів із запобігання витокам та унеможливлення відкритого доступу до неї, надано рекомендації та складено звіт. Прийнято розпорядження голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації від 10.10.2022 № 116 «Про необхідність проведення заходів зі створення перешкод ворогу щодо отримання інформації з відкритих джерел», приведено у відповідність інформаційне наповнення офіційного веб-сайту Краматорської райдержадміністрації.
Організовано роботу щодо сприяння забезпеченню сталого функціонування електронних комунікаційних мереж мобільного зв’язку. Ініційовано опрацювання громадами питання стосовно забезпечення генераторами та паливом пріоритетних базових станцій операторів мобільного зв’язку. Підготовлено інформацію щодо переліку об’єктів, які повинні бути забезпечені електронними комунікаційними послугами за умови відсутності електроспоживання протягом трьох діб, забезпечено збір даних про фактично працюючих провайдерів.
Забезпечено технічну та організаційну підтримку заходів у режимі відеоконференцій, супровід та адміністрування програмних продуктів.
Надано у повному обсязі адміністративні послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Прийнято та опрацьовано 358 заяв про реєстрацію права власності, реєстрацію іншого речового права, знищення об’єкта нерухомого майна, внесення змін до ДРРРП, надання інформації. Наповнення загального фонду районного бюджету за звітний період – 28 тис. 400 грн. Слід зазначити, що після введення в Україні воєнного стану доступ до відповідних реєстрів тимчасово припинявся.
Надано адміністративні послуги у сфері державної реєстрації договорів оренди землі сільськогосподарського призначення під час воєнного стану. Прийнято та опрацьовано 5 таких заяв, надані відповідні звіти.
Сформовано 44 реєстраційні справи та 12 документів для долучення до реєстраційних справ. 10 реєстраційних справ та 4 документи для долучення передані на зберігання до іншого суб’єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ. 78 реєстраційних справ взяті на облік, 8 реєстраційних справ зняті з обліку зберігання за допомогою Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Всі реєстраційні справи та документи для долучення до реєстраційної справи внесені до електронного журналу обліку надходження (вибуття) реєстраційних справ. Отримано та перевірено 168 реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від приватних нотаріусів та органів державної влади, органів місцевого самоврядування, надані відповіді стосовно помилкових реєстраційних справ, оформлено 7 актів приймання-передавання.
У рамках процесу вилучення реєстраційних справ (Слов’янською окружною прокуратурою Донецької області – 25 справ, Костянтинівським міськрайонним судом – 1 справа) підготовлені необхідні документи (оригінали), описи реєстраційних справ, протоколи, листи, акти приймання-передавання).
На постійній основі надаються консультації юридичним і фізичним особам у сфері державної реєстрації.
Архівна робота
В звітному періоді проведено два засідання експертної комісії, на якій було схвалено 6 інструкцій з діловодства, 6 положень про експертну комісію, положення про архівний підрозділ по 2 установам, описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу) та акти про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ по 4 установам, погоджено номенклатури справ по 10 установам.
Прийнято від 8 установ - джерел формування НАФ на державне зберігання 679 документів. На постійне зберігання до держархіву Донецької області передано документи Катеринівської сільської ради у кількості 447од.зб. та документи Костянтинівської райдержадміністрації в кількості 959 од.зб.
Проведено оправлення та підшивка документів архівного відділу райдержадміністрації у кількості 87 од.зб. Проведено перевірку наявності та стану документів 8 фондів у кількості 4262 од.зб. За звітний період проведено перероблення описів на 229 од.зб. по Веселогірській сільській раді Олександрівського району.
Від установ і громадян за звітний період надійшло 62 запити, відповіді надані без порушення термінів. З них, прийнятих на особистому прийомі - 8, тематичних -3, майнових -6, соціально-правового характеру -53.
За звітний період відділом було перевезено документи архівного відділу Костянтинівської райдержадміністрації до міста Слов’янськ в кількості 9783 од.зб.
Евакуйовані документи Національного архівного фонду, облікові документи , які знаходились у місті Слов’янськ до міста Дніпро в кількості 22193 од.зб. Та 28.07.2022 року документів НАФ, які знаходились в смт.Олександрівка в кількості 16129 од.зб. , а також документи КП “Трудовий архів» в кількості 18333 од.зб.
Робота апарату райдержадміністрації
За 2022 рік до Краматорської районної державної адміністрації, районної військової адміністрації надійшло 2260 вхідних документів від органів влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій та підприємств. На контроль було поставлено 626 документів. Виконавська дисципліна в 2022 році становить 100%.
Райдержадміністрацією направлено 650 ініціативних листів до установ та організацій.
Протягом 2022 року прийнято 149 розпоряджень голови райдержадміністрації, начальника районної військової адміністрації з основної діяльності.
Надано 12 звітів про прийняті райдержадміністрацією нормативні акти до Східного міжрегіонального управління юстиції. За кожним звітом Східним міжрегіональним управлінням проведені перевірки дотримання райдержадміністрацією норм чинного законодавства. Порушень не виявлено.
Протягом року отримано 7215 звернень громадян. З них 7194 - надійшли через урядову «гарячу лінію», 6 через офіційний сайт райдержадміністрації. Відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про звернення громадян» 7020 звернень скеровані за належністю до відповідних органів, закладів, установ для подальшого їх розгляду. Із 195 звернень, розглянутих безпосередньо райдержадміністрацією, позитивно вирішено – 146. 48 заявникам надані обґрунтовані роз’яснення норм чинного законодавства.
Проведений аналіз найбільш актуальних питань, порушених заявниками у своїх зверненнях. Найактуальнішими були питання соціального захисту, житлово-комунального господарства, аграрної політики, охорони здоров'я та інші.
В телефонному режимі надано консультації з питань отримання гуманітарної та юридичної допомоги, евакуації та інших питань 153 громадянам.
Протягом 2022 року отримано 12 запитів на доступ до публічної інформації. Запитувачі порушували питання отримання дозволу на в’їзд на деокуповані території Краматорського району, діяльності гуманітарного штабу тощо.
Усі звернення та запити на публічну інформацію розглянуті в терміни, встановлені законодавством.
Організовано та забезпечено реалізацію правильного застосування законодавства в судах. Забезпечено функціонування кабінету підсистеми «Електронний суд».
Надавались правові консультації з питань трудових відносин, передачі майна, запобігання та протидії корупції, закупівель, декларування, врегулювання конфлікту інтересів, спільно з органами місцевого самоврядування здійснювались заходи правового інформування, забезпечувалось виконання законодавства України.
Стосовно напрямку управляння персоналом, проведені перевірки документів, поданих кандидатами на зайняття вакантних посад, відповідно до встановлених законом вимог.
Протягом року здійснено облік військовозобов’язаних і призовників Краматорської райдержадміністрації, надано звіт щодо військовозобов’язаних працівників до Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Протягом року опрацьовано звернення 8 організацій, підприємств, установ щодо бронювання військовозобов’язаних, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.
Проведено оцінювання результатів виконання завдань державних службовців райдержадміністрації.
До Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Донецькій та Луганській областях направлено узагальнену інформацію щодо потреб у професійному навчанні державних службовців районної державної адміністрації та її структурних підрозділів за темами, актуальними в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Протягом року своєчасно надавались звіти до органів державної казначейської служби, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, звіти щодо обсягів дебіторської та кредиторської заборгованості, оперативні інформації про стан фінансування соцвиплат за захищеними статтями видатків загального фонду держбюджету, звіти про надходження і використання коштів, отриманих на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку. Підготовлені акти прийому-передачі палива та будівельних матеріалів, основних засобів, гуманітарної допомоги територіальним громадам Краматорського району, проєкти договорів відповідального зберігання основних засобів громадами Краматорського району.
В січні - лютому 2022 року внесені дані до Державного реєстру виборців (громадяни, яким виповнилося 18 років, набуття громадянства, зареєстровані на території району, зняті з реєстрації на території району) та виключені з Реєстру (скасовано громадянство, кратні включення , встановлення недієздатності, померлі), проведено візуальний та автоматизований контроль за повнотою і коректністю отриманих відомостей про виборців по можливим кратним включенням порівняння за: прізвищем, ім’ям, по батькові (ПІБ), датою народження (ДН), місцем народження (МН), з метою виявлення та видалення з Реєстру кратних включень виборців; проведено аналіз розбіжностей при співставленні чи переадресуванні виборців, щодо виявлення розбіжностей у їх персональних даних, до відповідних установ та організацій направлені відповідні запити, за результатами яких виявлені розбіжності виправлені у базі даних. Приведено до актуального стану в базі Реєстру нумерацію будинків та назв вулиць в населених пунктах району.
Приведено до актуального стану персональні дані виборців та облік виборчих дільниць, які існують на постійній основі, надано інформацію (довідки) на письмові заяви щодо персональних даних.
Здійснено постійний контроль за роботою автоматизованих робочих місць, підключених до АІТС “Державний реєстр виборців”, проведено оновлення документації.
Основні заходи, здійснені у період дії воєнного стану
В 2022 році функціонували 100 пунктів незламності, всі забезпечені необхідним майном та приладдям для можливості перебування громадян під час відсутності тепла, світла та газу. Організована щоденна евакуація населення до безпечних районів.
Вжито стабілізаційних заходів на звільнених від окупації територіях, відновлено роботу виконавчих органів влади, налагоджено роботу державних, комунальних підприємств, працює банківська система.
Виконані заходи щодо забезпечення 106 окремого батальйону територіальної оборони зимовою формою одягу. Проведена компанія щодо формування спеціального батальйону «ЛЮТЬ», у зв’язку з чим в кожній громаді сплановані та проведені зустрічі з трудовими колективами по роз’ясненню порядку оформлення добровольчого вступу до лав батальйону.
У період тимчасової окупації Святогірської громади, усім мешканцям, які знаходяться на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, було забезпечено виплату соціальних допомог, пільг, субсидій та зарахування коштів на банківські рахунки отримувачів (519 отримувачів державних соціальних допомог, 277 отримувачів субсидії та 22 отримувача пільги).
Щодо забезпечення гуманітарних потреб населення району, здійснено прийом та розподіл продовольчих товарів між територіальними громадами району з урахуванням кількості осіб по кожній громаді, які потребують забезпечення зазначеними товарами. За 2022 рік отримано від облдержадміністрації та направлено громадам 268181 продуктовий набор, 527603,48 кг. продовольчих товарів тривалого зберігання для формування продуктових наборів. Із зазначених продуктів територіальними громадами сформовано 45003 продуктових набори.
Крім цього, отримано та передано на громади продуктові товари, а саме: 107,2 тон – курчат; 126,0 тис. – яєць курячих; 38016 банок консервів м’ясо-рослинних; 8765 коробок –солодощів; 71808 шт. – згущеного молока; 71,4 тон – цукру; 13860 тон – дитячої молочної суміші.
Також, від облдержадміністрації та республіки Польща отримано та передано на громади району 261 тону різноманітних але вкрай необхідних товарів: продукти харчування, засоби гігієни, вода, одяг, антисептичні та медичні засоби, перев’язувальні матеріали, текстильна продукція, памперси тощо.
Крім цього, районна державна адміністрація тісно співпрацює із благодійними фондами та організаціями, від яких отримано та передано на територіальні громади району допомогу: Міжнародна гуманітарна організація World Central Kitchen – 394 тон продуктових наборів та Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» - 14640 шт. продуктових набори та 6801 шт. гігієнічних набори.
На виконання доручення облдержадміністрації щодо забезпечення зимовим одягом дітей з деокупованих територій (дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних родин) від міжнародної організації ЮНІСЕФ організовано видачу комплектів представникам територіальних громад.
Разом з тим організовано та впроваджено онлайн форму обліку ВПО району, які наразі перебувають в більш безпечних регіонах країни (наразі кількість облікованих понад 50 000 осіб).
Здійснений контроль щодо евакуації матеріальних та культурних цінностей, музейних цінностей закладів культури територіальних громад району. Надана допомога у прийомі та розміщенні матеріальних цінностей закладів культури Слов’янської МВА, Святогірської МВА. Завдяки спільній роботі зі Святогірською ВА з 01.11.1022 року забезпечено відновлення роботи Святогірської музичної школи. Навчальний процес в онлайн-форматі забезпечують 5 викладачів, навчається 37 вихованців.
Забезпечено проведення постійного моніторингу місця знаходження працівників закладів культури, працівників закладів фізичної культури та спорту Краматорського району, організації роботи закладів культури територіальних громад в умовах воєнного стану, а також моніторингу внесеної інформації на вебпортал «Відновлення країни», щодо зруйнованих/пошкоджених об’єктів закладів культури (55 закладів).
Протягом звітного періоду забезпечено постійний моніторинг стану евакуації багатодітних родин (евакуйовані 2883 багатодітні родини, в них 11195 дітей), стану надання гуманітарної допомоги багатодітним родинам (роздано 5552 гігієнічних набори та 4519 продуктових наборів).
Налагоджено координацію дій з громадською пошуковою організацією «Адвіс Плацдарм», громадською організацією «Слов’янське серце», громадською організацією «Федерація Футболу Північного Донбасу».
Приділено особливу увагу питанням кіберзахисту та підвищення медіаграмотності. Налагоджено комунікації з представниками Держспецзв’язку, проведено онлайн-семінар з питань адекватного реагування на кіберінциденти. З метою набуття відповідної компетентності організовано проходження тематичних освітніх серіалів з кібернетичної безпеки на платформі Дія Цифрова освіта. З метою попередження кібератак проведена робота щодо оновлення операційної систем Windows на робочих пристроях відповідно до рекомендацій.
Реалізовано заходи щодо евакуації документів та оргтехніки з окремих громад Краматорського району до м. Дніпро, приймання гуманітарних вантажів для вимушених переселенців, а також видачі їм гуманітарної допомоги.
З метою підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб Краматорського району, які тимчасово компактно проживають у більш безпечних регіонах України розроблено «Програму підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб Краматорського району, які тимчасово компактно проживають у більш безпечних регіонах України на 2022 рік», яка затверджена розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.08.2022 №102 (та на 2023 рік окремо). Програма націлена на об’єднання зусиль органів державної влади всіх рівнів, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, культури, громадських об’єднань та інших організацій стосовно вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, їх психологічній адаптації, гуманітарній та соціальній підтримці жителів району, які були вимушені евакуюватися до більш безпечних районів країни.
Одним з напрямків реалізації Програми є налагодження співпраці з міжнародними, громадськими та благодійними організаціями. Протягом 2022 року, в розрізі гуманітарної, правової, медичної, соціальної, психологічної підтримки ВПО району, встановлено партнерські відносини з наступними організаціями: Міжнародний комітет порятунку IRC, Благодійний фонд «Право на захист», Організація HelpAge, Організація New Way, Громадська спілка «АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ», Гуманітарна місія «Проліска», Данська рада з питань біженців, Благодійний фонд «Горєніє», Благодійний фонд «Маяк Надії», Громадська організація «Курахівський центр місцевого розвитку», МOM В Україні - IOM Ukraine, Міжнародна організація «Лікарі світу».
За 2022 рік на базі центру підтримки МиРазом надано допомогу понад 2500 ВПО району. (Детальний звіт про роботу осередку додається).
Разом з тим організовано та впроваджено онлайн форму обліку ВПО району, які наразі перебувають в більш безпечних регіонах країни (наразі кількість облікованих складає понад 15 000 осіб).
Центр підтримки ВПО Краматорського району МиРазом місто Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 42 |
|
Кількість ВПО, в тому числі: |
3060 осіб / 1733 родини |
дітей (0-18) |
1323 |
людей з інвалідністю |
308 |
Кількість одиноких батьків |
5/ з них 1 батько одинак |
Кількість людей 60+ |
932 |
Багатодітні родини |
20 |
|
Кількість людей по громадам Краматорського району, зареєстрованих в центрі за 3 місяці роботи: 1. Костянтинівська громада - 251. 2. Краматорська громада -1034. 3. Слов'янська громада - 869. 4. Святогірська громада - 72 5. Миколаївська громада - 140 6. Андріївська громада - 29 7. Дружківська громада -135 8. Лиманська громада - 146 9. Іллінівська громада - 16. 10. Олександрівська громада - 39 11. Новодонецька громада - 22 12. Черкаська громада - 29. Інші регіони країни, райони області –278. |
Послуги, які надаються (психолого-соціальний супровід, юридична консультація, майстер класи, тощо) |
|
Яка допомога надавалась іншими організаціями, у тому числі міжнародними |
Міжнародний комітет порятунку IRC (гуманітарна допомога та адресна допомога для маломобільних осіб) (12 адрес) |
Міжнародний комітет порятунку IRC гуманітарна допомога у вигляді постільної білизни ковдр та рушників. Охоплено 226 осіб. |
|
Міжнародний комітет порятунку IRC реєстрація на програму фінансової допомоги Охоплено 117 родин. |
|
HelpAge гуманітарна допомога у вигляді гігієни для лежачих і маломобільних осіб, (дорослі памперси, пелюшки і гігієнічні набори), з розрахунку на 3 місяц Охоплено 60 осіб. |
|
New Way (гуманітарна допомога у вигляді харчових і гігієнічних наборів) Охоплено 100 родин. |
|
Громадська спілка "АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ" спортивний інвентар для центру 50 м’ячів (подарунки до новорічних свят) |
|
Гуманітарна місія «Проліска» гуманітарна допомога у вигляді:
Охоплено 1300 осіб. |
|
Дрогобицька РДА Памперси для дітей, дитяче харчування, гігієнічні набори, візочоки для маломобільних, тощо Охоплено 78 осіб. |
|
Організація «Лікарі світу» консультації акушера і психолога, прийом акушера та забір матеріалу на онкомаркери) Підписано меморандум про співпрацю. |
|
Юнісеф жінки гігієна для дітей та дорослих В процесі видачі (300 родин) |
|
Подарунки для дітей, які зареєструвалися на різвяні посиденьки в центрі МиРазом від засновника ютуб каналу «Слівки шоу» (20 млн. підписників) Кількість 300 дітей. |
|
Соціальний гардероб Охоплено 160 осіб. |
|
ІНШЕ:
|
|
Проведені різдвяні для 230 дітей, віком від 3 до 18 років. З 26 по 30 грудня проведено 8 новорічних піжамних вечірок. Організатор: центр підтримки Краматорського району ВПО МиРазом, а також до проведення залучені аніматори гуманітарної місії Проліска, за співпраці з автором Ютуб каналу «Слівки шоу» (20 млн підписників) всім учасникам вечірки вручені солодкі подарунки. |
Голова райдержадміністрації,
начальник районної
військової адміністрації Андрій ПАНКОВ