ПАМЯТКА щодо порогів декларування за 2021 рік (по розділам декларації)

щодо порогів декларування за 2021 рік

(по розділам декларації)

Розділ VІІ. Рухоме майно (крім транспортних засобів) - 100 ПМ = 227 000 грн.

Під рухомим майном слід розуміти будь-які матеріальні об’єкти (речі), які можуть бути переміщені без заподіяння їм шкоди (наприклад, ювелірні вироби, персональні або домашні електронні пристрої, одяг, антикваріат, твори мистецтва, меблі, зброя, тварини тощо), вартість яких перевищує визначений Законом поріг декларування (100 ПМ).

Розділ ХІV. Грошові активи - 50 ПМ = 113 500 грн.

У декларації зазначаються грошові активи, наявні у суб’єкта декларування або членів його сім’ї, сукупна вартість яких перевищує 50 ПМ станом на останній день звітного періоду.

Розділ XVІ. Фінансові зобов’язання - 50 ПМ = 113 500 грн.

Відомості про фінансові зобов’язання суб’єкта декларування та/або членів його сім’ї за позикою (кредитом) зазначаються за наявності хоча б однієї з таких умов:

• розмір отриманої у звітному періоді позики (кредиту) перевищує 50 ПМ;
  • розмір зобов’язання за позикою (кредитом) на початок звітного періоду перевищує 50 ПМ (у разі якщо позику (кредит) отримано у попередніх звітних періодах);
  • розмір зобов’язання за позикою (кредитом) на кінець звітного періоду перевищує 50 ПМ.

Розділ XVІІ. Видатки та правочини - 50 ПМ = 113 500 грн.

Усі правочини (видатки) суб’єкта декларування, розмір яких перевищує 50 ПМ.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані – 113 500 грн. (50 ПМ)

Подається у разі отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб'єктом декларування на суму, яка перевищує 113 500 грн. (50 ПМ).

-у 10-денний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку шляхом заповнення відповідної електронної форми у персональному електронному кабінеті.

Повідомлення про відкриття валютного рахунка: подається лише про відкриття валютних рахунків, відкритих в установах банків-нерезидентів

Суб’єкт декларування зобов’язаний повідомити Національне агентство про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента у 20-денний строк з дня:

• коли суб’єкт декларування або член його сім’ї відкрив валютний рахунок;
  • коли суб’єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття такого рахунка членом його сім’ї.

Розділ ХІІІ. Доходи, у тому числі подарунки - 5 ПМ = 11 350 грн.

Доходи - декларуються незалежно від їх розміру, крім подарунків.

Подарунки у формі грошових коштів зазначаються в декларації, якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) сукупно протягом року, перевищує 5 ПМ.

Подарунок у формі іншій, ніж грошові кошти (наприклад, рухоме майно, транспортні засоби, нерухомість тощо), зазначається, якщо вартість одного подарунка перевищує 5 ПМ.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2270 грн.