10 річниця визволення Лиману

Дата: 04.06.2024 16:03

Десять років тому, 4 червня, одночасним ударом з трьох напрямків підрозділи Збройних сил України та Національної гвардії звільнили м. Лиман від російської окупації. Внаслідок свого розташування місто мало критично-важливе значення для постачання бойовиків, які в цей час утримували м. Слов’янськ тому в найкоротший термін штабом АТО була спланована операція з його звільнення. Для її виконання залучили найбільш боєздатні на той момент частини армії – 25-ту окрему парашутно-десантну та 79-ту, аеромобільну бригаду, інші підрозділи ЗСУ, а також Національну Гвардію. Бойовикам було висунуто ультиматум, а над містом постійно розкидалися листівки з попередженням місцевому населенню про початок бойових дій. Генеральний наступ було проведено 3-4 червня 2014 року. Його результатом стала повна ліквідація гарнізону сепаратистів, знищення всіх встановлених ними блок-постів та відновлення української влади на території міста.

5 червня 2014 року над міськрадою та управлінням міліції Лиману знову замайорів український прапор.

Сьогодні в Лиманській громаді відбувся меморіальний захід з вшанування тих, хто віддав своє життя за мир на рідній землі, пам’яті загиблих бійців, які відстоюють демократичні ідеали та новий європейський шлях нашої країни. Участь в заході взяв голова Краматорської райдержадміністрації, начальник районної військової адміністрації Андрій Панков.