Як працює механізм ствердження

Дата: 01.07.2022 19:20

Центр протидії дезінформації при РНБО України пояснює як працює механізм ствердження у дезінформаційній кампанії.

Ствердження – це контрапозиція. Наприклад, «лише наша думка – слушна», можна переформулювати умовним твердженням «якщо існують інші думки, то вони – хибні».

Роспропаганда часто замість дискусії та аргументів подає бездоказові твердження, презентуючи лише одну думку, вигідну для них.

Приклад.

«Міноборони росії: сьогодні як крок доброї волі російські військові завершили виконання завдань на острові Зміїний і вивели гарнізон, що знаходився там»

В повідомленні пропагандистів рф чітко простежуються маніпулятивні тенденції. Вигідну їм інформацію розписують з максимальним перебільшенням, а інформацію, що підриває авторитет рф, викладають максимально коротко і спокійно, або взагалі не повідомляють.

Насправді ж російські війська не змогли втримати о.Зміїний та поспіхом покинули його, як Київську та Чернігівську області.