Правила перебування в укритті

Дата: 18.06.2022 16:48

Ворог не припиняє обстрілювати мирні міста України та не шкодує засобів для цього.

Центр стратегічних комунікацій та та інформаційної безпеки при МКІП нагадує правила перебування у сховищах. Подбайте про власну безпеку. Це справді може врятувати вам життя.

1.  Перед тим, як іти в укриття, перекрийте вдома газ, електрику та воду, зачиніть вікна й вентиляційні отвори.

2.  В укриття не можна брати:

• легкозаймисті речовини;
  • речовини з сильним запахом;
  • громіздкі речі.

3.  Коли виходите з укриття:

• покидайте укриття лише після сигналу про відбій повітряної тривогу або в разі аварійного стану приміщення – внаслідок пожежі, високої концентрації шкідливих газів, відсутності повітря.
  • евакуація з укриття відбувається через запасні виходи у випадку блокування основного.

4.  Якщо укриття пошкоджене чи завалюється:

• щоб розблокувати вихід, не чекайте допомоги ззовні. Натомість, за потреби залучайте людей, що перебувають всередині, щоб розблокувати вихід.

5.  Які укриття можна використовувати:

• спеціально обладнані бомбосховища – від звичайного підвалу вони відрізняються товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції й наявністю двох і більше виходів на поверхню.
  • підземні переходи, станції метро, паркінги.

Не ігноруйте повітряну тривогу та спускайтесь до бомбосховищ щоразу, як це необхідно. Пам’ятайте, що відповідальність – запорука збереження вашого життя.