Як під час війни зберегти власну безпеку в інтернеті

Дата: 13.06.2022 16:03

Про те, що росія застосовує проти українців, крім звичайної, також й інформаційну зброю, було сказано неодноразово. Тому в умовах війни слід дбати про кібербезпеку.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП розповідає про те, як це робити.

Особливо ці правила будуть актуальними на тимчасово окупованих територіях. І не сумнівайтесь — росія вже програла війну за розум українців. Їм не вдасться нас дезінформувати та зламати. Правда обов’язково наздожене.

• встановіть на всіх пристроях VPN. Так ви зможете отримувати правдиву інформацію, коли окупант блокуватиме до неї доступ. Можете скористатися такими сервісами:
  1. Clear VPN (від української ІТ-компанії MacPaw, вона надає безкоштовний доступ на рік за промокодом SAVEUKRAINE)
  2. nordVpn (для отримання вільного доступу напишіть їм в чат або на електрону скриньку support@nordvpn.com)
  • користуйтеся лише мобільним інтернетом чи захищеним Wi-Fi. Ніколи не використовуйте відкритий Wi-Fi чи той, який просить пройти авторизацію.
  • за можливості придбайте програми, що перевіряють телефон на наявність шпигунських програм. Наприклад, iVerify (для iPhone), Root Checker App (для Android).
  • для вашої безпеки використовуйте месенджери WhatsApp та Signal та соцмережі: Facebook, Instagram, Twitter. Не забудьте підключити двофакторну автентифікацію.
  • встановіть антивірусні програми на комп’ютері, але не російського виробництва. Пам’ятайте: не існує комп’ютерів, які не можуть бути заражені вірусами.
  • перейменуйте контакти людей в телефоні, які займаються опором, вигадайте їм інші імена.
  • видаліть з гаджетів все, що може зашкодити вам або руху опору, якому ви допомагаєте.

Пам'ятайте, що мета ворога - послабити нашу волю до оборони. Зберігайте свою пильність та дбайте про власну кібербезпеку!