Краматорська районна державна адміністрація (військова адміністрація)
Донецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В чому полягає різниця між прийомною сім’єю та дитячим будинком сімейного типу?

Дата: 19.01.2022 13:18
Кількість переглядів: 310

Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу є одними з найефективніших форм влаштування дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, також потребують родинного тепла і виховання.

            В чому ж полягає різниця між прийомною сім’єю та дитячим будинком сімейного типу?

Прийомна сім'я - це одна із форм влаштування дітей, в якій прийомні батьки беруть на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу формується і діє за таким же принципом з різницею, що дітей може бути розміщено від 5 до 10.

           У прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу влаштовуються діти до досягнення ними повноліття, а у разі продовження навчання - до 23 років або до закінчення ними відповідного навчального закладу.

            Прийомними батьками, батьками - вихователями може стати як подружжя, так і особа, що не перебуває в шлюбі, працездатного віку. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку. Аби підтримати людей, які беруть у свою родину прийомних діток, законодавством передбачено цілий ряд виплат, що дозволяє прийомним батькам не турбуватись принаймні про найнеобхідніші речі для них. Це допомагає батькам-вихователям, прийомним батькам  більше часу і сил приділяти саме вихованню дітей.  Варто зазначити, що за прийомними дітьми, дітьми - вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. 

                     Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена Вашої сім'ї, обчислений за останні шість календарних місяців, не може бути менший ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум), встановленого законодавством. Існують також обмеження для кандидатів у за віком. Влаштування дітей у сім’ю проводиться з урахуванням віку батьків та дітей, щоб на час досягнення обома батьками пенсійного віку всі діти досягли повноліття. У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків.

           Також, на заваді створенню прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу можуть стати вади фізичного чи психічного здоров’я потенційних прийомних батьків, батьків - вихователів та членів їх сім’ї, якщо вони проживають на спільній житловій площі .

           Держава надає постійну соціальну підтримку прийомним сім’ям, дитячим  будинкам сімейного типу.

        Якщо Ви бажаєте стати батьками-вихователями або прийомними батьками за більш детальною інформацією для  збору необхідних документів звертайтесь до  Служби у справах дітей Краматорської райдержадміністрації  за адресою: вул.Машинобудівників,б.37, м.Краматорськ тел.0996577753« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування