Як запобігти отруєння грибами

Дата: 23.09.2021 10:42

Наразі до лісів по гриби направляється багато громадян, проте кожен грибник має розуміти, що гриби, це не тільки смачна їжа, вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.  Тому нагадуємо про необхідність бути обережними при зборі й вживанні грибів в їжу та надаємо коротку пам’ятку з основних причин отруєння грибами:

• вживання отруйних грибів;

• неправильне приготування умовно їстівних грибів;

• вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

• вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Не збирайте гриби:

• якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися;

• поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;

• невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;

• з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;

• ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;

• "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.

• Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, - вони не завжди відповідають дійсності.

• Не куштуйте сирі гриби на смак.

Не ризикуйте! Пам`ятайте, ціна такого ризику - життя!