З 15 лютого 2025 року до 31 березня 2025 року забороняється добування (вилов) щуки звичайної під час здійснення любительського рибальства
З метою забезпечення охорони та збереження плідників щуки звичайної під час нерестових міграцій та природного відтворення у 2025 році, враховуючи біологічні обґрунтування Інституту рибного господарства НААН у період з 15 лютого 2025 року до 31 березня 2025 року забороняється добування (вилов) щуки звичайної під час здійснення любительського рибальства (спортивного рибальства та підводного полювання) у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).
Загальна частка щуки в промисловому запасі складає 5,2%, лише в окремих водоймах, цей показник досягає 15,0%.
Щука є холодноводним представником, умови для існування цього виду не можуть вважатися оптимальними, проте достатньо висока пристосувальна здатність цієї риби забезпечила формування самовідтворювальних популяцій у всіх основних басейнах річок України.
За даними багаторічних досліджень нерест щуки у водних об'єктах України розпочинається при температурі води 3-5°С.
Основна мета введення нерестової заборони - захист репродуктивного ядра популяцій в критичний період життєвого циклу, який визначає величину майбутнього поповнення.
Особливої охорони плідники потребують не тільки в період ікрометання, а й під час масових нерестових міграцій, протягом якого риба є дуже вразливою для вилову. Головним чинником, який визначає часові характеристики підготовки та проходження нересту є температура води.
Додатком 3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Мінагрополітики від 19 вересня 2022 року № 700, терміни заборони на лов щуки визначено у період з 15 лютого 2025 року по 31 березня 2025 року.
З Правилами любительського і спортивного рибальства можна ознайомитися за посиланням