Донеччину відвідали представники громад-партнерів у рамках проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»
Донеччину відвідали представники громад-партнерів у рамках проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»
#ПлічОпліч
У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», який ініціював Президент України Володимир Зеленський, Донецьку область відвідали представники громад-партнерів.
Проєкт має на меті об’єднати зусилля громад-партнерів, що знаходяться далі від фронту та громад-форпостів, наближених до лінії бойового зіткнення задля подолання надзвичайних ситуацій, соціальних, економічних та інших викликів, спричинених російською агресією.
Протягом двох днів представники п`яти громад країни відвідували Донеччину, аби ознайомитись з проблемами, викликами та життям в наших громадах та обмінятись досвідом і посилити співпрацю між громадами.
До Олександрівської громади завітали представники Яремчанської громади з Івано-Франківської області.
Під час круглого столу обговорили напрацювання обох громад щодо вирішення різних інфраструктурних, культурних та економічних питань.
Актуальним був обмін досвідом роботи комунальних підприємств громад. Спільні проблеми, пошук шляхів їх вирішення зближають і надихають на співпрацю. Учасники зустрічі відвідали заклади інфраструктури не лише в Олександрівці, а й у селах громади: опорний заклад, медичні установи, оглянули зруйновану будівлю прокуратури, станції очищення води тощо.
До Дружківської громади з візитом прибула делегація представників Жмеринської громади з Вінницької області.
Під час круглого столу колеги зі Жмеринки ознайомилися з роботою місцевих підрозділів та комунальних підприємств, почули про виклики, з якими щодня стикається Дружківська громада.
Огляд Дружківки наочно продемонстрував наслідки війни. Руйнування у закладах освіти, культури, спорту та охорони здоров’я болюче вразили своєю масштабністю, але водночас показали головне — силу громади, її стійкість і незламне бажання відбудовуватися.
У результаті діалогу між громадами був окреслений подальший шлях співпраці та майбутні окремі проєкти з допомоги у відбудові об’єктів інфраструктури.
Під час кожної зустрічі представники громад-форпостів та громад-партнерів утвердили власні Плани співпраці громад на 2025 рік. Вони дозволять вже найближчим часом перейти від обговорень до конкретних кроків з підтримки громадами одна одної та обміну досвідом.
Національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» допомагає єднанню громад України, посиленню їхньої стійкості в умовах повномасштабного російського вторгнення та подальшого відновлення і налагодження тісної співпраці та загальному процвітанню наших регіонів у майбутньому.