Інформування населення з питань створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу
Служба у справах дітей Краматорської районної державної адміністрації Донецької області продовжує інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо популяризації сімейних форм виховання та інформування населення з питань створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу до яких влаштовуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розумінні.
Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти – діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку ( в разі продовження навчання до - 23 років).
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.
До дитячого будинку сімейного типу в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою в родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин не можуть виховуватися разом. Діти-вихованці ДБСТ мають право підтримувати особисті контакти з біологічними батьками та іншими родичами (якщо це не суперечить їхнім інтересам і не заборонено рішенням суду).
Кандидати у прийомні батьки, батьки вихователі повинні обов’язково пройти навчання, яке організовується обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і лише після отримання позитивного висновку про можливість виховувати дітей вони можуть клопотати про створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.
Не можуть бути прийомними батьками, батьками вихователями особи:
- які не пройшли курс підготовки для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі;
- визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
- позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
- колишній опікун (піклувальник, усиновитель), позбавлений відповідних прав за неналежне виконання покладених на нього обов’язків;
- перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
- зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
- не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
- страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
- є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
- були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин.
Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку. Призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях здійснюються за принципом "гроші ходять за дитиною".
Інформаційна кампанія проводиться для пошуку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, з метою захисту права кожної дитини на проживання в умовах наближених до сімейних та зменшення ризиків потрапляння дітей у заклади інституційного догляду.
Якщо Ви маєте велике серце, бажання дарувати свою батьківську любов та турботу дітям, мрієте щоб дім наповнився дитячим щебетом та сміхом, звертайтесь за детальнішою інформацією до Служби у справах дітей Краматорської районної державної адміністрації за номером 0505286767 – САВОН Вікторія Вікторівна.