Європейський День боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2024 10:50

Щорічно, починаючи з 2007 року, 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Через два роки Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни – члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

В Україні проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф. Наша країна стикається з катастрофічними гуманітарними та соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку російських військових, торгівля людьми, примусова депортація мирного населення до рф тощо). Жінки та діти, вимушені залишити Україну, також наражаються на ризик торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.

Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм.

Людина – не товар! Цінність людського життя – не предмет торгівлі!

Тому сьогодні кожному важливо знати, якщо щодо людини вчинялися наступні дії, - це ознаки торгівлі людьми:

· забрали паспорт або інші документи;

· позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;

· пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

· погрожували, били, ґвалтували, знущалися з людини або чинили психологічний тиск;

· за допомогою фізичного чи психологічного насильства примушували виконувати роботу, якою особа не хотіла займатися;

· примушували відпрацьовувати вигадані борги;

· працю людини використовували, не виплативши повністю або частково обіцяної заробітної плати;

· людина не мала можливості за власним бажанням кинути роботу;

· примушували працювати понаднормово, при цьому реальні умови роботи були значно гірші, ніж обіцяли;

· попри волю людини примушували жебракувати, здійснювати злочинну діяльність або використовували у збройному конфлікті та ін. схожі дії.

Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми, звертайтесь:

· 1547 - Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

· 527 - Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми