19 червня - Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту

Дата: 19.06.2024 13:16

Щорічно 19 червня світ відзначає доволі молоду, проте важливу подію – Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту. Таку дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй 19 червня 2015 року.

Дата святкування обрана на честь прийняття резолюції Ради безпеки стосовно сексуального насильства, що відбулось саме цього дня у 2008 році.

День боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту має за мету привернення уваги людства до цієї проблеми; підвищення поінформованості суспільства щодо необхідності подолання сексуального насильства, яке пов’язане з конфліктом; вшанування та підтримку жертв; подяку тим, хто веде активну боротьбу з даною формою злочинності.