Відбувся тренінг «Підтримка надавачів соціальних послуг та посилення їх спроможності у реагуванні на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом»

Дата: 12.03.2024 15:52

З метою забезпечення доступу до якісних, безпечних і комплексних послуг для постраждалих від СНПК у Донецькій області через спроможності фахівців і фахівчинь, які надають допомогу жінкам постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом в м. Мукачево відбувся тренінг «Підтримка надавачів соціальних послуг та посилення їх спроможності у реагуванні на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом». Захід було організовано ГО «Рада жінок Донеччини»-грантером Українського Жіночого Фонду/УЖФ в рамках проекту «Вистоїмо разом» в партнерстві з громадською організацією «Ла Страда-Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮРФем» за підтримки Офісу Віцепрем.єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Єаропейського Союзу.  До участі у заході долучилися спеціалісти з Краматорського району з Краматорської МТГ, Дружківської МТГ, Миколаївської МТГ і начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Міляновська. На тренінгу були розглянуті важливі питання: визначення поняття СНПК як воєнного злочину, що порушує норми міжнародного гуманітарного права, міжнародні стандарти та національне законодавство, психологічна складова впливу СНПК на постраждалих та спеціалістів, що з ними працюють, кейс-менеджмент в ситуації СНПК, комплексний підхід в наданні допомоги та послуг постраждалим від СНПК і ще багато інших важливих питань. Учасниці тренінгу брали участь у ділових іграх, активностях і обговоренні важливих питань. Захід був дуже насичений інформативно, тренерки обізнані в даному питанні і професійні.