Краматорська районна державна адміністрація (військова адміністрація)
Донецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відбулося перше засідання оновленого складу регіональної координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми

Дата: 23.06.2023 11:57
Кількість переглядів: 63

Торгівля людьми- це серйозна проблема у мирний час, а війна та збройний конфлікт створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людьми. Від 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного стану. Війна підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця тема є однією із актуальних. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті, що залишилися на території України та на території тимчасово окупованих територіях. За час війни понад десять мільйонів людей змушені були покинути свої домівки. З них від п’яти до шести мільйонів є внутрішньо переміщені та чотири мільйони- біженці. І ці цифри постійно збільшуються.  Великий відсоток цих осіб становлять жінки та діти, які являються найбільш вразливою частиною населення до торгівлі людьми. Особи, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, також мають великий ризик стати жертвами торгівельного рабства, зокрема це примушування воювати на стороні агресора, катування та гвалтування з боку військових, вивезення громадян України до російської федерації, незаконне утримання у в’язницях.

В умовах війни психічний та фізичний стан людей є нестабільним, люди розгублені, виснажені та налякані, тому наразі допомога  від органів державної влади їм вкрай потрібна. 22 червня 2023 року у м. Дніпро під головуванням заступниці голови Донецької облдержадміністрації, Юлії Костюніної відбулося перше засідання оновленого складу регіональної координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми.

Участь у засіданні взяли радниця патронатної служби голови облдержадміністрації, Тамара Лук’янчук, представники / представниці структурних підрозділів облдержадміністрації, громадської організації «Альянс за громадянські права», Краматорської районної військової адміністрації, Східного регіонального управління державної прикордонної служби України, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, громадських організацій та міжнародних об’єднань. На порядок денний було винесено питання про хід виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми» у Донецькій області. Під час засідання презентовано проєкт«Комплексне реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації, гендернозумовленого насильства, а також тих, чиї права були порушені внаслідок війни, у Донецькій області», який реалізовується громадською організацією «Альянс за громадянські права» за сприяння Донецької облдержадміністрації, за підтримки МОМ та фінансування Агенства США з міжнародного розвитку USAID та Міністерств закордонних справ Норвегії.

Начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Краматорської райдержадміністрації Олена Міляновська ознайомила присутніх з організаційними заходами з підготовки пакету документів на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, виявлення випадків та підтримку осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Краматорська райдержадміністрація невідкладно вживає заходи реагування на звернення осіб щодо ймовірного потрапляння в ситуацію торгівлі людьми і інших питань пов’язаних з захистом прав людини. Проводиться відповідна робота, здійснюються заходи із надання допомоги та захисту особам, які постраждали від торгівлі людьми шляхом удосконалення системи відновлення їхніх прав, надання комплексу послуг. За зверненнями громадян підготовлені та надані документи до Національної соціальної сервісної служби України. Отримані позитивні результати, присвоєно статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, видані посвідчення (в 2021 році-1 особа, в 2023 році-1 особа).

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування