Відбувся Міжнародний саміт міст та регіонів України «Партнерство заради Перемоги»
Важливою подією з найвищим рівнем участі представників різних держав та іноземних громад став сьогоднішній Міжнародний саміт міст та регіонів України «Партнерство заради Перемоги», що відбувся у Києві в межах Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Від Краматорського району до заходу долучились перший заступник голови райдержадміністрації Вікторія Набокова та очільники громад району. Загалом в онлайн- та офлайн-режимі в саміті беруть участь представники 40 держав.
«Українська система – як і будь-який нормальний європейський устрій – абсолютно протилежна російській моделі. Наша сила – в наших людях. У наших громадах, у нашій здатності діяти заради спільної мети, зокрема й децентралізовано – коли це потрібно; а коли потребуємо ми єдності і саме державної дії – це досягається передусім вірою людей в Україну і довірою людей – своїй державі, її захисникам і захисницям, одне одному. Я дуже вдячний нашій більшості громад і всім нашим людям. Якщо вважати цю війну протистоянням ідей, то разом із перемогою нашої держави неминуче відзначимо й перемогу ідеї, що люди – важливі. Кожен і кожна. Усі наші громади. Кожне українське місто, кожне містечко, кожне наше українське село. Уся наша держава. І завдяки такому підходу замість руїн, які принесла і несе нам Росія, ми всюди відбудуємо справжнє українське життя – європейське вільне життя. Таке життя, яке наші люди – звичайні, але вільні – поважають. Таке, в якому кожну людину поважають», зазначив Презилент України Володимир Зеленський.
Очільник Донеччини Павло Кириленко на своїй сторінці у Facebook зазначив: «Щодо Донецької області, то йдеться про комплексну відбудову, що почнеться після нашої перемоги і базуватиметься на аналізі та баченні економічного і соціального розвитку регіону.
Це фактично не відновлення, а радше створення нової інфраструктури на принципах сталості, інклюзивності та естетики. Ми розуміємо, що це стане значним викликом для держави, адже наша область має найбільший обсяг руйнувань. Крім того, Донеччина найбільш урбанізована, міське населення у довоєнні часи становило 90,9 %. Обласна військова адміністрація та територіальні громади вже мають досвід роботи з деокупованими територіями, це Лиманська та Святогірська громади. Відповідно вже розробили алгоритм дій, в якому визначили пріоритети: розмінування та забезпечення безпечних умов для населення, відновлення нормальної життєдіяльності (електрика, вода, тепло) та надання адміністративних і соціальних послуг».