Дві дози чи бустер: що робити, якщо щепилися від COVID-19 понад рік тому?

Дата: 08.11.2022 12:57

Якщо ви отримали повний курс вакцинації від  COVID-19 більше року тому — достатньо зробити бустерне щеплення. Це продовжить захист від важкого перебігу  захворювання.

Важливо пам’ятати:

• Щоб зробити бустерне щеплення дорослі спочатку мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19. Це або одна доза Janssen або дві дозии будь-якої іншої дозволеної в Україні вакцини.
  • Бустерне щеплення слід зробити через п’ять місяців після первинного курсу всім людям  від 18 років.
  • Людям з хронічними захворюваннями рекомендується зробити друге бустерне щеплення через чотири місяці після першого. Інші дорослі також можуть отримати другий бустер.

Якщо пропустили термін введення бустерної дози –  зробіть його в зручний для вас час.

Отримати бустерне щеплення від ковіду можна безкоштовно в будь-якому пункті щеплень. Адреси та контакти – https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Джерело: НСЗУ Національна служба здоров'я України