В Україні діє заборона на “акустичне насильство” у транспорті

Дата: 28.10.2022 13:22

Із 7 жовтня в Україні заборонено “акустичне насильство” у транспорті. Заборона стосується як міського транспорту, так і приміських, міжміських, міжнародних маршрутів.

Відтак водіям рейсових пасажирських автобусів та маршруток заборонено “відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку”.

Звук музики чи фільмів можна транслювати на індивідуальні навушники пасажирів.

Заборона на шум стосується не лише водіїв, але й самих пасажирів: водій має право висадити порушників тиші.

Під час нерегулярних перевезень, а також у таксі, транслювати музику в салоні можна за згодою всіх пасажирів.

За порушення до водіїв можуть застосувати дисциплінарні заходи, а підприємство – не допустити до конкурсів на перевезення.

Відповідну заборону ініційовано рухом «Простір свободи» та іншими громадськими об’єднаннями в 2020 році, у червні 2022 року – схвалено Законом 2310-IX. Цим же законом заборонено публічне відтворення фонограм, відеограм чи кліпів російських співаків.