Як оформити інвалідність, перебуваючи за кордоном

Дата: 19.10.2022 14:05

Якщо ви опинилися за кордоном під час воєнного стану та потребуєте оформлення інвалідності – це можна зробити дистанційно!

У вас на руках мають бути медичні документи та обстеження. Ви маєте надіслати їх українською мовою до сімейного лікаря або лікуючого лікаря на території України, щоб оформити направлення МСЕК (форма 088/о).

Потім їх розгляне лікарсько-консультативна комісія, а за наявності ознак інвалідності вони будуть передані на медико-соціальну експертну комісію для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

Якщо у разі звернення для встановлення інвалідності особа не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно.

Для тих осіб, які знаходяться за кордоном і яким необхідно поновити довідку про інвалідність і повторно пройти МСЕК, постановою КМУ від 30.03.2022 № 390 продовжено строк дії інвалідності на весь термін дії воєнного стану на території України і 6 місяців після його припинення/скасування.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України