Увага! Клікбейтна реклама, як спосіб маніпуляції

Дата: 08.10.2022 15:42

Центр протидії дезінформації при РНБО України  попереджає: деякі Telegram-канали поширюють маніпуляцію начебто щодо  отримання виплат в розмірі 4000 грн через програму «єПідтримка».

В публікації зазначено, що, перейшовши за посиланнями, будь-який громадянин України може отримати допомогу, однак всі посилання «ведуть» до певного Telegram-каналу.

Важливо:

• Через застосунок «Дія» неможливо оформити грошову допомогу в розмірі 4000 грн, проте можна отримати 1800 грн у якості допомоги по безробіттю та 2200 грн – як допомогу ВПО.
  • Подібні публікації містять маніпулятивний механізм «клікбейт» та не мають жодного відношення до держвиплат, оскільки створені для реклами Telegram-каналу та спрямовані на довірливих громадян.
  • Такий контент знижує довіру населення до держави та має чіткі ознаки дезінформації.

Закликаємо критично ставитися до подібних повідомлень та перевіряти інформацію на офіційних сторінках відомств.

Реагуючи на «клікбейтні» назви, ви можете стати жертвою шахраїв!