Який зміст вкладено в проєкт «Київського договору про безпекові гарантії»

Дата: 14.09.2022 17:42

Який зміст вкладено в проєкт «Київського договору про безпекові гарантії». Пояснення від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Відповідний проєкт розроблений керівником ОПУ Андрієм Єрмаком та 12-м Генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.

• Стратегічна мета України – не лише відновлення територіальної цілісності, але й отримання гарантій неповторення російської агресії.
  • Україна має право на отримання гарантій безпеки як держава, що добровільно відмовилася від ядерної зброї та як жертва агресії ядерної держави.
  • Держави-гаранти зобов’язуються у разі нового нападу на Україну зібратися для колективних консультацій та вжити заходів у найкоротші строки.
  • Гарантії безпеки НЕ замінюють курсу України на вступ до НАТО і набуття членства в ЄС.
  • росія і Китай більше не є потенційними країнами-гарантами безпеки України. Держави-гаранти утримуються від скасування санкцій проти рф допоки москва не припинить агресію та не спокутує свою провину за неї.

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки