Keep calm and приєднуйтеся до допомоги Парламенту!

Дата: 06.07.2022 11:44

Програма USAID РАДА: наступне покоління розробляє спеціалізований Довідник інституцій, які співпрацюють з Верховна Рада України та українськими ініціативами. Він міститиме інформацію про роботу всіх організацій і проєктів, що надають міжнародну технічну допомогу Парламенту.

Працюєте в міжнародній організації чи проєкті міжнародної технічної допомоги?

Напишіть про свою діяльність у цій анкеті до 8 серпня  bit.ly/DONORS_HANDBOOK

Keep calm and join to help the Parliament!

USAID Rada: Next Generation Program is developing a specialized Directory of institutions that cooperate with Ukraine’s parliament and Ukrainian initiatives. It will contain information about the work of all organizations and projects that provide international technical assistance to the Parliament.

Do you work in an international organization or international technical assistance project?

Write about your activities in this questionnaire by August 8  bit.ly/DONORS_HANDBOOK