Як працює "анонімний авторитет"

Дата: 24.06.2022 19:16

Центр протидії дезінформації при РНБО України пояснює що таке «анонімний авторитет».

Анонімний авторитет – улюблений прийом пропаганди для введення в оману. Активно використовується у соцмережах та ЗМІ.

Ім’я авторитету не повідомляється, або заміняється на займенник. При цьому може здійснюватися цитування документів, оцінок експертів, звітів, свідків та інших матеріалів, які необхідні для більшої переконливості.

Приклад:

«Наші джерела» в СБУ інформують, що о 4 годині ранку 6 червня 2022 року з території Білорусі почнеться наступ на Україну.

Посилання на неіснуючий авторитет додають інформації солідності і збільшують вагу в очах аудиторії. При цьому джерело не ідентифіковане і жодної відповідальності за помилкове повідомлення ніхто не несе.

Отже, якщо повідомлення в ЗМІ починається словами «джерела інформують» або «експерти підтверджують» – це не повноцінна інформація, а часто й дезінформація. Причому, автори повідомлення далекі від знань у цій галузі й далекі від достовірності інформації.

Джерело: Центр протидії дезінформації