Центр протидії дезінформації при РНБО України пояснює що таке «інформаційний імунітет»

Дата: 09.06.2022 14:35

«Інформаційний імунітет» - це здатність ідентифікувати маніпуляцію, фейк, оцінити рівень їх небезпеки і як їм можна запобігти.

В іншому ж разі читач/глядач споживає всю інформацію та діє відповідно до неї.

Виробити імунітет можна лише за допомогою підвищення медіаграмотності та дотримання правил інформаційної гігієни, зокрема:

• отримувати інформацію лише з офіційних джерел;
  • не варто реагувати на занадто емоційні повідомлення;
  • не поширюйте неперевірену інформацію.

Однак неодноразово фіксувалася діяльність «фейкових» сторінок з візуальними ознаками та неймінгом реально існуючих ресурсів українських органів державної влади.

Наприклад, в квітні ворог створив фейковий аналог чат-боту СБУ, де було змінено всього лише декілька букв.

Саме тому рекомендуємо користуватися лише медіаресурсами, посилання на які розміщено на офіційних сайтах органів державної влади України.

Джерело: Центр протидії дезінформації при РНБО України