Чому не варто вживати алкоголь

Дата: 22.05.2022 16:46

Вживання алкоголю може бути хорошим способом зняти стрес. Це розповсюджена думка і хибне уявлення.

Вживання алкоголю становить додаткову загрозу як вашому життю й здоров'ю, так і життю тих, хто поруч.

Чому не варто вживати алкоголь, тим паче під час війни:

• Основна причина — його негативний вплив на мислення, швидкість реакції на небезпеку. Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно, як наслідок можна втратити здатність швидко та адекватно реагувати на події та приймати правільні рішення.
  • Алкогольні напої не є антистресом. Навпаки, споживання алкоголю може призвести до підвищення рівня тривожності, агресивності та втрати самоконтролю.
  • Безпечної дози алкоголю не існує. Кожен грам спожитого алкогольного напою негативно впливає на здоров'я.
  • Алкоголь та психотравматичні події не є сумісними! Найкращий спосіб їх пережити - звернутися до фахівця.
  • Вживання міцних напоїв підвищує ризик нещасних випадків, травматизму й загострення хронічних захворювань.
  • Також алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, знижує здатність адекватно мислити та приймати раціональні рішення.

Під час війни варто мінімізувати будь-які випадки, які можуть потребувати медичної допомоги.

Сп’яніла людина становить загрозу як для себе, так і для інших, особливо у випадках евакуації чи переміщення до укриття.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України