Як надати постраждалому домедичну допомогу у разі отримання фосфорних опіків.

Дата: 13.04.2022 17:08

Російські окупанти під час війни використовують заборонену зброю. Неодноразово було зафіксовано використання росіянами фосфорних боєприпасів проти українців.

Фосфорні боєприпаси – це зброя, яка містить білий фосфор та поширює запальну сполуку, температура горіння якої перевищує 800°C. Білий фосфор займається від контакту з повітрям, а територія його поширення може сягати кількох сотень квадратних метрів.

МОЗ нагадує правила домедичної допомоги у разі ураження фосфорними боєприпасами. Проте у разі виникнення такої ситуації потрібно за можливості одразу викликати бригаду екстреної медичної допомоги.

Содові розчини та загалом харчова сода не використовуються у наданні допомоги постраждалим від білого фосфору.