В Україні набув чинності закон про реєстрацію телефонних номерів за паспортом

Дата: 04.01.2022 16:16

З 1 січня 2022 року в Україні набули чинності зміни до “Закону про електронні комунікації”, які зобов'язують громадян “прив'язувати” SIM-картки до паспорта. Відповідний документ опублікований на веб-сайті Верховної Ради України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1089-20#Text).

Згідно із Законом, українці повинні обов'язково реєструвати SIM-картки, “прив'язуючи” їх до паспортних даних.

Перехідний період триватиме до 1 січня 2025 року. Після закінчення цього терміну постачальники електронних комунікаційних послуг призупиняють їх надання користувачам, які не підписали договір або не здійснили ідентифікацію.

Профільний комітет ВР пояснює нововведення турботою про громадян та захист їх від шахраїв.