Краматорська районна державна адміністрація (військова адміністрація)
Донецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Забезпечення якісних та безпечних соціальних послуг

Дата: 17.12.2021 09:21
Кількість переглядів: 426

Цього року в Україні сталися трагічні події. В результаті пожежі постраждали літні люди, які знаходились в приватних закладах, що надавали соціальні послуги.

Надавачі соціальних послуг недержавного сектору з тимчасовим або постійним проживанням громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, бездомних осіб, осіб, звільнених з місць позбавлення волі тощо здійснюють свою діяльність і на території Краматорського району.

Всього таких закладів виявлено 12, в цих закладах на обслуговувані знаходиться близько 214 осіб.

За результатами перевірок діяльності надавачів соціальних послуг було виявлено, що суб’єкти господарювання не надають інформації про свою діяльність для включення їх до Реєстру надавачів соціальних послуг і працюють з порушенням вимог чинного законодавства.

З метою здійснення контролю в цій сфері, Кабінетом Міністрів України схвалено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження дозвільних процедур та контролю у сфері надання соціальних послуг».

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» надавачі соціальних послуг повинні відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, встановленим Урядом, та бути включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Проєктом закону пропонується внести зміни до 3 законів (Кодекс цивільного захисту України, закони України «Про соціальні послуги», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), що передбачають:

  • встановлення вимог до діяльності суб’єктів господарювання, які надають соціальні послуги, на рівні закону;
  • подання суб’єктами господарювання, які надають соціальні послуги, декларації провадження господарської діяльності у сфері соціальних послуг, якою суб’єкт господарювання повідомляє Національну соціальну сервісну службу про відповідність умов провадження ним господарської діяльності вимогам законодавства. Суб’єкт господарювання шляхом подання декларації засвідчує набуття права на провадження господарської діяльності у сфері соціальних послуг, інформація про яку вноситься до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  • здійснення державного контролю за діяльністю надавачів соціальних послуг;
  • встановлення повноважень центрального органу виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері надання соціальних послуг (Нацсоцслужба).

Впровадження, на законодавчому рівні, дозвільних процедур та контролю у сфері надання соціальних послуг дозволить забезпечити громадянам надання якісних та ,в першу чергу, безпечних послуг.

#краматорська_рда #краматорськ_інфо« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування