20 жовтня  –  Всесвітній  та  Всеукраїнський  день  боротьби  з раком  молочної  залози

Дата: 20.10.2021 14:38

20 жовтня  2021 року –  Всесвітній  та  Всеукраїнський  день  боротьби  з раком  молочної  залози (РМЗ).

Рожева стрічка — міжнародний символ, який використовують особи і організації, залучені до руху з інформування суспільства про рак молочної залози. Головна мета ініціативи «Рожева Стрічка» — поширення інформації про рак молочної залози шляхом:  зменшення ризику виникнення хвороби завдяки самодіагностиці;  інформування про різноманітні методи лікування; надання підтримки і допомоги під час реабілітації.
Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі.

В Україні рак молочної залози лідирує серед жіночих онкологічних хвороб: щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про свій діагноз. Головна причина високої смертності від цієї хвороби – пізня діагностика.
Варто пам’ятати, що діагноз раку молочної залози не є вироком – своєчасна профілактика та рання діагностика – рятує життя. Рак виліковний при виявленні: на I стадії – у 95% жінок, на II стадії – у 80% жінок, на III стадії – у 50% жінок. Кожна жінка має знати, що навіть при відсутності скарг на здоров’я, лише регулярні відвідування лікарів, дозволять виявити захворювання на ранній стадії.

#краматорськ_рда #краматорськ_інфо