Увага! Заходи щодо запобігання виникненню пожеж у лісових масивах Донецької області.

Дата: 07.09.2021 09:19

До уваги керівників та мешканців Краматорського району

На території нашого району за перше півріччя 2021 року сталося 640 пожеж. Лише у липні було ліквідовано 267 з них.
З метою інформування голів територіальних громад, державних підприємств-постійних лісокористувачів та широких верств населення району щодо необхідності вчинення дій для вжиття заходів запобігання та протидії виникненню лісових пожеж та пожеж в природних екосистемах 19 липня поточного року було видано Розпорядження голови ОДА №735.5-21 «Про заборону відвідування на території Донецької області лісових масивів у пожежонебезпечний період 2021 року», яким передбачено цілу низку заходів щодо запобігання виникненню пожеж у лісових масивах Донецької області.

Серед найважливіших у період надзвичайної небезпеки
ЗАБОРОНА
  • відвідування громадянами лісових масивів;
  • заїзд на території лісового фонду транспортних засобів( крім тих, що виконують лісогосподарські роботи);
  • розведення багать;
  • випалювання трави тощо.
Підвищена готовність протипожежних сил та засобів для гасіння пожеж в екосистемах, скоординована взаємодія з підрозділами інших відомств щодо недопущення виникнення та розвитку великих лісових пожеж, загрози населення та населеним пунктам, відповідальне ставлення кожного члена громади, недопущення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених зонах та газонах у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого відповідним центральним органом виконавчої влади головні чинники безпеки.

Свідоме ставлення кожного громадянина до збереження лісових ресурсів, збалансованих екологічних систем є запорукою збереження природних багатств та колективної безпеки в районі.