Уряд запровадив додаткові механізми підтримки працівників, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю у період відпустки без збереження заробітної плати

Дата: 18.08.2021 15:55

Уряд прийняв рішення щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за особу, яка одержує надбавку на догляд, перебуваючи у відпустці без збереження заробітної плати після досягнення дитиною трьох років. Тобто такий період буде зараховано до страхового стажу працівника.

Рішення ініційоване Мінсоцполітики з метою підвищення соціального захисту батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які, перебуваючи у трудових відносинах, фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідності, у період відпустки без збереження заробітної плати.

Трудовим законодавством гарантується надання особам за необхідності відпустки без збереження заробітної плати, але не більше ніж до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку.

Перебування особи у відпустці без збереження заробітної плати після досягнення дитиною з інвалідністю трьох років не зараховувалося до страхового стажу у зв’язку з несплатою внесків ні роботодавцем, з яким особа перебуває в трудових відносинах, ні органами соціального захисту, які виплачують надбавку на догляд.

#краматорськ_рда #краматорськ_інфо